Akademia

Założycielem Akademii jest sensei Grzegorz Konecki, 5 dan Aikido, który po 30 latach nieprzerwanej praktyki zdecydował się propagować autorski styl walki, będący nowym i odważnym spojrzeniem na aikido.

Jako absolwent Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim wierzy, że aktywność ruchowa jest nieodłączną częścią życia człowieka.

Pasja związana ze sztukami walki przyszła już w dzieciństwie, a jej realizacja rozpoczęła się gdy ukończył 16 lat, wraz z pierwszymi poważnymi treningami. Sztuki walki stały się czymś więcej niż pasją, stały się jego filozofią życia.

Grzegorz Konecki

Dbam o równowagę pomiędzy rozwojem fizycznym, a umysłowym, tak by ze spokojem wychodzić naprzeciw wyzwaniom życia codziennego.

Są to wartości, które staram się wpajać moim uczniom.

Grzegorz Konecki
założyciel akademii

Zawsze był oddany aikido, jednak lubił poszerzać swój tradycyjny warsztat. I tak praktykował boks, jujitsu, BJJ, judo, kick boxing, kali, szermierkę, walkę nożem i muay thai.

Wielokrotnie mierzył się z czymś od podstaw. Bycie w roli początkującego miało dla niego wielką wartość, wnosiło do życia pokorę.

Ultimate Aiki
Ultimate Aiki

Doświadczenia treningowe doprowadziły go do miejsca, w którym stał się twórcą nowego stylu aikido – urealnionej sztuki walki XXI wieku. To dzieło nie jest skończone!

Nowy styl to proces ciągły, udoskonalany niemal codziennie na macie treningowej. Sensei Grzegorz nieustannie poszukuje nowych inspiracji czerpiąc z różnych systemów walki.

Wierzy, że kluczem do doskonałości jest otwarty umysł.

O sobie samym

Najważniejsze dla mnie cechy, które niestety coraz częściej uznawane są w obecnym świecie za staroświeckie i niemodne, to honor, prawdomówność i lojalność.

Grzegorz Konecki

Dbam o równowagę pomiędzy rozwojem fizycznym a umysłowym, tak by ze spokojem wychodzić naprzeciw wyzwaniom życia codziennego. Są to wartości, które staram się wpajać moim uczniom.

Niezmiernie istotne jest dla mnie pielęgnowanie wartości, które uważam za najważniejsze w życiu: bycie sobą oraz ustawiczną pracę nad samodoskonaleniem.

Grzegorz Konecki

Przykładam bardzo dużą wagę do atmosfery, która panuje w Akademii. Relacje, które zacieśniają się podczas treningów to niezwykle silne przyjaźnie, które potrafią trwać całe życie. Wiem coś o tym, ponieważ moją żonę poznałem właśnie na macie!

Nasza kadra to zaangażowani i godni zaufania instruktorzy, mający doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi. Wszyscy doskonalą się nieustannie uczestnicząc w seminariach i indywidualnych treningach z mistrzem Koneckim.

Nasza kadra