Akademia

Założycielem Akademii jest sensei Grzegorz Konecki, 5 dan Aikido, który po 30 latach nieprzerwanej praktyki zdecydował się propagować autorski styl walki, będący nowym i odważnym spojrzeniem na aikido.

Jako absolwent Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim wierzy, że aktywność ruchowa jest nieodłączną częścią życia człowieka.

Pasja związana ze sztukami walki przyszła już w dzieciństwie, a jej realizacja rozpoczęła się gdy ukończył 16 lat, wraz z pierwszymi poważnymi treningami. Sztuki walki stały się czymś więcej niż pasją, stały się jego filozofią życia.

Grzegorz Konecki
Grzegorz Konecki
5 Dan Aikido

Dbam o równowagę pomiędzy rozwojem fizycznym a umysłowym, tak by ze spokojem wychodzić naprzeciw wyzwaniom życia codziennego. Są to wartości, które staram się wpajać moim uczniom.

Grzegorz Konecki
5 dan aikido
założyciel Akademii

Zawsze był oddany aikido, jednak lubił poszerzać swój tradycyjny warsztat. I tak praktykował boks, jujitsu, BJJ, judo, kick boxing, kali, szermierkę, walkę nożem i muay thai.

Wielokrotnie mierzył się z czymś od podstaw. Bycie w roli początkującego miało dla niego wielką wartość, wnosiło do życia pokorę.

Ultimate Aiki
Ultimate Aiki

Doświadczenia treningowe doprowadziły go do miejsca, w którym stał się twórcą nowego stylu aikido – urealnionej sztuki walki XXI wieku. To dzieło nie jest skończone!

Nowy styl to proces ciągły, udoskonalany niemal codziennie na macie treningowej. Sensei Grzegorz nieustannie poszukuje nowych inspiracji czerpiąc z różnych systemów walki.

Wierzy, że kluczem do doskonałości jest otwarty umysł.

O sobie samym

Najważniejsze dla mnie cechy, które niestety coraz częściej uznawane są w obecnym świecie za staroświeckie i niemodne, to honor, prawdomówność i lojalność.

Grzegorz Konecki

Dbam o równowagę pomiędzy rozwojem fizycznym a umysłowym, tak by ze spokojem wychodzić naprzeciw wyzwaniom życia codziennego. Są to wartości, które staram się wpajać moim uczniom.

Niezmiernie istotne jest dla mnie pielęgnowanie wartości, które uważam za najważniejsze w życiu: bycie sobą oraz ustawiczną pracę nad samodoskonaleniem.

Grzegorz Konecki

Przykładam bardzo dużą wagę do atmosfery, która panuje w Akademii. Relacje, które zacieśniają się podczas treningów to niezwykle silne przyjaźnie, które potrafią trwać całe życie. Wiem coś o tym, ponieważ moją żonę poznałem właśnie na macie!

Nasza kadra to zaangażowani i godni zaufania instruktorzy, mający doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi. Wszyscy doskonalą się nieustannie uczestnicząc w seminariach i indywidualnych treningach z mistrzem Koneckim.